ПРЕСЛАВА У ПИЛИЦИ - СВ. ПРОРОК ИЛИЈА

Само два дана после славе храма у Барама - Горња Пилица, уследило је ново духовно славље у парохији пиличкој - преслава Храма свете Петке - свети пророк Илија. Ово један када је на темељима храма служена прва Литургија.

Свету Литургију, у присуству вјерујућег народа Пилице, Локања, Брањева и Роћевића служио је прото-ставрофор Теодор Станишић, парох роћевићки.

Кумови и домаћини овог великог празника и битног датума у животу наше парохије били су Стефан и Милица Ристић са својим родитељима Драганом и Надом. Остаћемо им трајно захвални на њиховом огромном труду да достојанствено и поносно обиљеже своје кумовање и све нас почасте трпезом љубави, те на тај начин учине и велики дар нашем храму.

Избор дародаваца Часног Крста, литија и икона извршио је прото Гавро Гајић, умировљени свештеник, потом смо обавили опход око храма, те пререзали славски колач са кумовима славља и вјерним народом.

После духовног дјела славља уследила је поменута трпеза љубави за све присутне госте, уз заиста прелијепо расположење свих и дуго дружење.

Слава Господу за све и милост у молитвама за нас светог пророка Илије!

привремени парох пилички
протојереј Дарко Б. Перић