ЛОКАЊ: НАСТАВЉЕНА ТРАДИЦИЈА ХОДОЧАШЋА

Обећање одржано ,традиција настављена!

Ни лош кишни дан нас није спријечио да одржимо обећање и наставимо традицију да прву недјељу по Савиндану кренемо у обилазак манастира Тавна али путем и на начин којим су некад наши очеви и дједови обилазили ову задужбину династије Немањић.

Нас седамдесетак је кренуло упркос веома лошем времену и кишном дану пут ове богомоље.

Треба напоменути и похвалити омладину и дјецу која су и те како узела учешћа у овом ходочашћу те надокнадила изостанак вјернике старије популације.

Кишни дан је оставио  многе кући и утицао на то да број вјерника не буде троцифрен,али вјероватно колико и догодине пробаћемо да ову традицију подигнемо на неки виши ниво и омасовимо само ходочашће.

Хвала свим оним који су узели учешћа у данашњем путовању а и оним који су се двоумили уз поруку. Видимо се до године!

МАНАСТИР ТАВНА ЛОКАЊ ЛИТИЈА КРСНИ ХОД