ХРАМОВНА СЛАВА У ТЕКУЋИЦИ

Дана 25.октобра 2020.год. служена је Света литургија у храму свете Петке Параскеве а поводом храмовне славе.

Литургију су служили јеромонах Максим Илић (Епархија источноамеричка) и протонамјесник Александар Лучић, а за пјевницом је појао јереј Горан Пањков парох Модрички.

Након литургије је обављен трократни опход око храма а одслужен је парастос погинулим борцима протеклог грађанског рата.

У храму је затим благословен славски колач у славу и част Свете Петке. Кум овогодишње славе је био Озренко Пашалић из Текућице, а кумство за наредну годину је примио Дејан Симић из Бољанића.

У порти храма је била припремљена трпеза љубави за све присутне парохијане, уз поштовање свих прописаних мјера заштите.

протонамјесник Александар Лучић

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА КРСНА СЛАВА СВЕТА ПЕТКА ПЕТКА ПАРАСКЕВА ТЕКУЋИЦА ГРАЧАНИЦА