СВЕТОСАВСКА НЕДЈЕЉА У БРОДУ

Црквена општина Брод и Светосавска омладинска заједница ове године су у светосавској недјељи организовали два културна догађаја којима су присуствовали начелник Општине Брод, директори школа, директори јавних установа, просвјетни радници као и многобројни парохијани бродских парохија.

У петак, 24. јануара, у Светосвском дому одржано је предавање мр Данијела Михића из Бања Луке на тему "800 година самосталности СПЦ".

Светосавска академија је ове године одржана у новоосвештаном Светосавском дому у недјељу 26. јануара на којој је, у име братства храма, присутне поздравио старјешина храма протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић уз радост и благодарност што се ове године академија одржава у новоосвештаном дому, истакавши захвалност свима онима који су у протеклих осам година подржавали идеју, значај и намјену који већ има Светосавски дом.

Пригодну бесједу о Светом Сави произнио је јереј Жељан Савић.

У програму су још учествовали:

- Етно група ''Дар'' из Бања Луке

- СКУД Дервента

Послије свечане академије, за све присутне госте и учеснике, чланице Кола српских сестара и Светосавска омладинска заједница припремиле су послужење.

Текст: протојереј-ставрофор
           мр Жељко Теофиловић