БОГОЈАВЉЕЊЕ У ДЕРВЕНТИ

Фото: Никола Кулага
На свијетли празник Богојављења служена је Света Литургија у Саборном храму Успења Пресвете Богородице у Дервенти.

По завршетку Литургије свечана Литија је кренула улицама нашег града од Саборног храма до Старог моста на коме је обављено освећење Богојављенске воде и пливање за Часни Крст.

Најбржи међу седам храбрих пливача,међу којима је била и једна дјевојка, био је петнаестогодишњи Дервенћанин Немања Балешевић.

Хладном Укрином запливала је и Александра Ђурић из Горњих Палачковаца те Велибор Спасојевић и Деан Гавриловић из Бијељине, Огњен Кузмановић, Дарко Малић, Бранислав Николић и Нинко Бојанић из Дервенте.

За све пливаче су спремљени дарови које су им у и име Црквене општине Дервента уручили, протојереј Илија Јовић и господин Станоје Симић, који 16 година носи Часни Крст на празник Богојављења и сваке године припрема дарове за пливаче.