Преображењски сабор у Градачцу

Преображењски сабору код храма Светог пророка Илије у Градачцу свечано је прослављен и ове 2018. године Господње.

Вечерња служба је служена у 17 часова а началствовао је архијерејски намјесник модричко – градачачки протојереј-ставрофор Јово Лакић, којем су саслуживали протојереји-ставрофори Драган Тодоровић, Зоран Илић и Илија Филиповић, протонамјесник Ненад Тојић те јерођакон Јелисеј Ђукић.

За пјевницом су пјевали бројни свештеници и студенти теологије који су дошли да са вјерним народом подјеле радост овог великог празника и сабора у овом граду.

По окончању вечерње службе благословљени су плодови винограда које нам је Господ дао, а након тога су освећени славски дарови – хљеб, пшеница и вино.

Кумови ове године били су Милан и Анђа Пурић из Обудовца. Након молитвеног славља, у порти храма је припремљена славска трпеза љубави за сав присутни народ, којег је било више од пет стотина.

Фолклорна група из Средње Слатине увеличала је ово славље приказавши своје умијеће, и љубав у очувању традиционалних народних игара.

Александар Стевановић