ИЗ ШТАМПЕ ИЗАШАО ЈУБИЛАРНИ 50. БРОЈ „ЖИВОТВОРНОГ ИСТОЧНИКА“

Драги браћо и сестре, драги читаоци,

Са великим задовољством вам представљамо јубиларни, 50. број нашег часописа Животворни Источник, који на овај начин обиљежава једну важну етапу у раду и мисији наше Епархије.

У овом броју вам доносимо низ поучних текстова, почевши од надахнутог текста свештеника Младена Јурошевића „Човјек – боголика личност“, који нас подсјећа на непролазну вриједност и достојанство људске личности створене „по слици Божјој“.

Такође, текст свештеника Давора Арнаута „Вријеме за задобијање вјечности“ отвара теме дубоке духовне обнове и коришћења времена за спасење.

У наставку, ту је бесмртни глас Светог аве Јустина Поповића кроз његово разматрање о светим моштима, које су за нас велики дар и свједочанство Божијег присуства у свијету.

У овом броју, такође, доносимо и рад ђакона Славише Тубина о првом научном скупу „Бијељина у 20. вијеку“. Ово је само још један примјер како наша Црква активно учествује у очувању не само духовности него и културе и историје нашег народа.

Посебно мјесто у овом броју заузима сјећање на протојереја-ставрофора Јову Јовића, чији лик и дјело овјековјечује у свом тексту свештеник Радмило Радовић.

Неизоставан дио сваког броја чине пјесме нашег Митрополита Фотија, који нас својом поезијом и даље позива да изазове савремног доба увијек промишљамо кроз призму учења наше Свете Православне Цркве.

Захваљујемо се свим нашим вјерним читаоцима на подршци и повјерењу, и молимо се Господу да наш рад и даље буде на духовну корист свима.

Часопис ће бити доступан у парохијским црквама широм наше богомспасаване Епархије. Претходне бројеве у цјелости можете пронаћи ОВДЈЕ

С љубављу у Христу,

Главни и одговорни уредник Издавачке куће Епархије зворничко-тузланске „Синај“
Бојан Чечар, протођакон