ПРОСЛАВА НОВОМУЧЕНИКА ЗАБРЂСКИХ

У недјељу сиропусну, 17.марта, у Доњем Забрђу свечано су прослављени новомученици забрђски.

Тог дана се сјећамо мјешатана који су пострадали 17. и 18.марта 1944. године, а који су прибројани у сабор новомученика Епархије зворничко-тузланске.

Након свете Литургије коју су служили пароси горњозабрђски протојереј Срђан Васиљевић и парох доњозабрђски протонамјесник Игор Шојић, услиједило је резање славског колача и освећење славског жита.

Кумови прославе биле су Славица Петровић и Слађана Шавија из Доњег Забрђа.

У наставку је обављена свечана Литија до споменика страдалих мјештана гдје је отпјеван тропар новомученицима уз полагање цвијећа и пригодни програм у сјећање на 80. година од страдања Срба овог краја. Прослава је завршена у црквеној сали уз послужење за све присутне.

протонамјесник Игор Шојић

НОВОМУЧЕНИЦИ ЗВОРНИЧКОТУЗЛАНСКИ ДОЊЕ ЗАБРЂЕ