ПОТПЕЋ: Прослављена храмовна слава

Благодарећи Господу, а уз несебичан труд и помоћ кума овогодишњег славља, господина Станислава Станишића, у подмајевичком селу Потпећ (општина Сребреник) у недјељу, 15. јула 2018. године, свечано је прослављена храмовна слава - Свети апостоли Петар и Павле.

Свету Литургију служио је јереј Синиша Пајкановић, новопостављени парох шпионички, који је у својој бесједи позвао вјернике да се окупљају око своје светиње и да је не забораве, ма гдје боравили. Свештеник се, такође, топло захвалио свима који су допринијели да овогодишње славље буде свечано и милом Богу угодно.
Након трократног опхода око светог храма, преломљен је славски колач, а потом су сви присутни приступили славској трпези. Била је ово лијепа прилика да се око своје цркве окупе предратни становници овог села и да се присјете лијепих тренутака проживљених на пропланцима овог, некада богатог и многољудног  села. Прије рата у овом селу било је 500 домаћинстава, у којима је живјело преко 2000 становника, док се након рата у ово мјесто вратило тек двадесетак Срба, углавном старијих домаћина и бака.

Бошко Максимовић, вјероучитељ