Прослава Светих апостола Петра и Павла у Добоју

Празник Првоврховних апостола Петра и Павла молитвено, торженствено и свечарски прослављен је  у Добоју.

У храму посвећеном овој двојици Божијих апостола у навечерје празника служено је празнично вечерње богослужење које су служили протојереј-ставрофор Драгиша Симић, умировљени свештеник протојереј-ставрофор Стојан Јовановић и ђакон Бојан Јокановић.

На дан празника служена је света Литургија, а  евхаристијском сабрању началствовао је протојереј-ставрофор Душко Недић уз саслужење умировљених свештeника протојереја-ставрофора РадованаГрујића, протојереја-ставрофора Предрага Поповића и ђакона Бојана Јокановића, а сабрању је присуствовао свештеник Вељко Гачић из Берлина.

Свечаности празника допринео је и велики број вјерног народа сабран Духом Светим  у Петропавловском храму. Присутнима се празничном бесједом обратио отац Душко говорећи о овој двојици апостола који су оставили све и обогатили се Христом поставши ловци људских душа како би све привели у Царство Божије.

Након што је вјерни народ примио Свето Причешће и сјединио се са живим Богом, услиједио је трократни опход око храма, а затим је освештано славско жито и славски колач које је припремио кума овогодишњег славља госпођа Петра Цвијановић из Добоја. Кумство за сљедећу годину преузела је госпођа Кадивка Поздеровић из Теслића.

На крају молитвеног сабрања услиједила је трпеза љубави коју је припремила овогодишња кума.