БАДЊИ ДАН И БОЖИЋ У ШАМЦУ

БАДЊИ ДАН

Припреме за дочек Христовог рођења протекле су у празничном и молитвеном расположењу. Бадњак у порти храма је припремљен за налагање а други бадњак је украшен и постављен унутар храма да употпуни празничну атмосферу молитвеног народа.

Вечерње богослужење у храму светог великомученика Димитрија служио је протојереј - ставрофор Миодраг Стевановић док је присутни народ исповиједао протојереј Ненад Тојић први парох шамачки и архијерејски намесник модричко-градачачки.

Након вечерње молитве извршено је освећење и налагање бадњака.

Налагање Бадњег дрвета извршено је и у храмовима мјестâ Гребнице и Ново Село, Доња Дубица, Српска Тишина и Писари.

РОЂЕЊЕ ГОСПОДА И СПАСА НАШЕГ ИСУСА ХРИСТА - БОЖИЋ

На дан празника Рођења Господа Исуса Христа - Божић служена је Света Литургија и молитвено прослављен најрадоснији хришћански празник у шамачком храму.

Свету Литургију су служили протојереј Ненад Тојић архијерејски намјесник модричко-градачачки, протојереј-ставрофор Миодраг Стевановић и јереј Немања Јокић.
Божићну посланицу Његове Светости Патријарха српског Господина Порфирија прочитао је јереј Немања Јокић.

Послије Литургије преломљена је божићна чесница и припремљено послужење за све присутне.

МИР БОЖИЈИ - ХРИСТОС СЕ РОДИ!
ВАИСТИНУ СЕ РОДИ!

РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ БАДЊИ ДАН ШАМАЦ