Петровдан: Слава цркве на Врућици

О празнику Светих апостола Петра и Павла - славе храма у Врућици, свету Литургију су служили Жељко Теофиловић парох бродски, Миро Ђукарић, парох бањаврућички и Жељан Савић надлежни парох врућички.

Причасници се на Трпези Господњој насладише од Хљеба Небесног и Насушног, јер сваки који једе од Божанских Дарова не умире као што рече Христос Сведржитељ, Хранитељ свега. Окусисмо и видесмо како је Благ Господ - предокусисмо Царство Његово које нам завјешта (Лк 22,29-30), у коме нема ни болести, ни жалости, ни туге, ни уздисања, него гдје је Живот Бесконачни.

Извршисмо Литију, освјештасмо славски колач, а кума овогодишњег славља г. Мара Вајић са црквеним одбором уготовила је трпезу љубави предавши кумство за следећу годину г. Горану Јелићу.