ПРВО ФИЛМСКО ВЕЧЕ У ОСРЕДКУ

У 29. недељу по Духовима, 24. децембра, када наша Света Црква прославља Материце, у нашем парохијском храму у Осредку служен је акатист Пресветој Богородици. Вјерни народ је испунио храм приносећи молитве највећој од свих мајки.

Благодарећи љубави и доброти филмског продуцента господина Бошка Милосављевића, након одслуженог акатиста уследила је презентација документарног филма о светом Јакову Туманском у Светосавском дому. Ово је први догађај овакве врсте у нашој парохији.

Сам животни подвиг овог дивног светитеља Цркве Христове, који је живио у прошлом вијеку, оставио је веома јак печат и утисак вјерном народу.

Након завршетка филма вјерници су се задржали на припремљеном послужењу, који су припремиле вриједне руке наших домаћица.

Нада свих присутних је да овакви догађаји постану традиција и препознатљивост наше парохије.

Парох осредачки
Презвитер Немања Ј. Марковић