СВЕЧАНО У ТУЗЛИ НА ПРАЗНИК СВЕТОГ НЕКТАРИЈА ЕГИНСКОГ

Поред храмовне славе, Успење Пресвете Богородице,  Катедрални храм у Тузли има и три преславе, једна од њих је и празник светог Нектарија Егинског Чудотворца. У храму се налази и прелијеп трон украшен кандилима са иконом овог светитеља и честицом моштију.

Данашње молитвено славско сабрање отпочело је светом Литургијом којом је началаствовао високопреподобни архимандрит Гаврило  (Стевановић), игуман манастира Светог Николаја на Озрену уз саслужење: протојереја-ставрофора Милоша Тришића, архијерејског намјесника тузланског и старјешине катедралног храма у Тузли; протојереја Дражена Стевановића, пароха козлучког и старјешине храма Светог Петра и Павла у Козлуку; протојереја Спасоја Радовановића, пароха лопарског и старјешине храма Покрова Пресвете Богородице у Лопарама те јереја Николе Чекетића, сабрата Катедралног храма у Тузли.

Након прочитаног Јеванђеља, пригодном бесједом вјерном народу обратио се игуман Гаврило говорећи о значају љубави и молитве, као и праштања и разумјевања за све људе напомињући да осуђивање других може довести до пресуде нама.

Светим Тајнама Христовим причестили су се скоро сви вјерници који су и били на Литургији, а затим је након заамвоне молитве игуман Гаврило са браћом свештеницима освештао славске дарове и сломио славски колач са овогодишњим кумом г. Владимиром Петровићем који је заједно са својом супругом Данијелом припремио славске дарове,  а као продужетак овог молитвеног сабрања уприличили су и богату славску трпезу. Кумство за следећу годину преузео је високопреподобни архимандрит Гаврило.

Након литургије прочитан је и акатист светом Нектарију Егинском испред иконе и моштију уз учешће свих вјерника.

СВЕТИ НЕКТАРИЈЕ ЕГИНСКИ ТУЗЛА