МОДРИЧА - СЛАВА ХРАМА ПОКРОВА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У ВИШЊИКУ

Свечано и достојанствено, како то и доличи Празнику Покрова Пресвете Богородице, прослављена је Слава Храма у Вишњику.

Уочи Празника служено је Празнично вечерње са петохљебницом, којом је началствовао високопреподобни игуман Теофил, настојатељ манастира Дуга Њива.

Празнични дан отпочео је служењем Свете Литургије, коју су служили, старјешина храма у Вишњику протојереј-ставрофор Перо Танацковић, четврти парох модрички протонамјесник Синиша Лазић и свештеник при храму Свете великомученице Недеље у Липцу код Добоја, јереј Горан Пањков.

И ове године, мноштво народа походило је своју Светињу у Вишњику у којој се налазе и мошти Светог Нектарија Егинског чудотворца и свјединило се са Светим и Животворним Тајнама Господа Исуса Христа, преко Светог причешћа.

Пригодном бесједом народу се обратио протонамесник Синиша Лазић, честитајући Празник и славу храма.

Након избора кума за наредну годину, даривања црквених барјака и икона, отишло се у трократни опход око храма, након чега је јереј Горан Пањков освештао славске дарове.

Кумови овогодишње славе Стево и Петра Новаковић из Модриче су припремили трпезу љубави за све вјернике.

Како је то била пракса и претходних година, старјешина храма протојереј-ставрофор Перо Танацковић, даривао је заслужне вјернике диптисима, захвалио на труду како њима тако и свим присутнима који су помагали и помажу ову светињу, која је сваким даном све љепша. Уједно, прото Перо је упознао вјернике да се у порти храма гради предиван Светосавски дом, са салом од пет стотина мјеста, који ће свима бити од користи ако Бог да.

Прото Перо се захвалио и куму славе за наредну годину, Господину Јовици Радуловићу са породицом из Модриче, актуелном начелнику Општине Модрича, наглашавајући да је Јовица дуги низ година уз своју Свету цркву.

јереј Горан Пањков

ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ХРАМОВНА СЛАВА МОДРИЧА ВИШЊИК