ТЕСЛИЋ: „СЕЋАЊЕ НЕ СМЕ ДА СТАНЕ"

Фото: Далибор Ковачевић
У суботу 23. септембра у храму Пресвете Тројице у Теслићу, а по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, уприличена је промоција књиге „Сећање не сме да стане" коју је приредила госпођа Зорица Ковачев.

Представљању књиге претходило је предавање историчара  господина Драге Илића из Бања Луке, који је описао историјске чињенице које су довеле до великог страдања Цркве и народа  за вријеме НДХ.

Књига „Сећање не сме да стане" свједочи нам о страдању новомученика у ХХ вијеку, који су својим исповједањем вјере добили “ вијенац славе који не вене од Архипастира." ( 1.Пет. 5:4 )

Ова књига представља не само упознавање са историјом и подвигом наших новомученика, него и смисао страдања и постојања свих нас: васкрсење у Христу и живот вјечни.

Христос Васкрсе!
Ваистину Васкрсе!

ПРЕДАВАЊЕ СТРАДАЊЕ СРБА ПРОГОН СРБА ФАШИЗАМ ДРУГИ СВЈЕТСКИ РАТ УСТАШЕ КЊИГА ЗОРИЦА КОВАЧЕВ ТЕСЛИЋ