ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА МОЛИТВЕНО ПРОСЛАВЉЕН У ДОЊЕМ ЖАБАРУ

Уз присуство руководства општине Доњи Жабар, ученици и наставници Основне школе "Доњи Жабар", поводом Дана српског јединства, слободе и националне заставе, организовано су посјетили храм Покрова Пресвете Богородице у овом мјесту.

Новопостављени парох, јереј Бошко Максимовић одслужио је парастос за све српске јунаке, војнике и војсковође, браћу, сестре и дјецу светосавску који су страдали у свим одбрамбеним ратовима.

У својој бесједи отац Бошко је поучио ученике да се у својим молитвама увијек сјетимо свих оних који су својом крвљу платили слободу нашег народа, као и да никад не заборавимо дјецу, старце и нејач српску који су невино страдали само због свога имена српског, крста и вјере православне.

У наставку је наставник историје у овој школи, господин Милутин Пантић, одржао јавни час историје у коме је нагласио значај и величину српског народа, али и потребу да се непрестано уједињује уједињујемо и окупљамо око Цркве светосавске.

ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА ПРВИ СВЈЕТСКИ РАТ СОЛУНСКИ ФРОНТ ДОЊИ ЖАБАР