СЛАВА ХРАМА САБОР СРБА СВЕТИТЕЉА У ЦЕРУ

У недељу 14. по Духовима прослављена је храмовна слава храма у Церу, Сабор Срба светитеља.

Свету литургију служио је протојереј-ставрофор Славенко Томић, парох треће парохије зворничке уз саслужење протојереја Драгана Негића пароха челопечког и парохијског ђакона Велибора Крајишника.

По завршетку Свете литургије учињен је трократни опход око храма у току кога је извршен парастос пострадалим војницима и војсковођама у Одбрамбено-отаџбинском рату 1992-95 и упокојеном првом пароху челопечке парохије проти Раденку Мировићу.

У наставку чин освећења славских дарова са овогодишњим кумовима Савом и Ђуком Марковић из Цера извршио је протојереј Драган Негић. Кумовима захваљујемо за кумство, молећи се да Господњи благослов молитвама Срба Светитеља буде на њиховој породици на многа и блага љета. Кумство за наредну годину прихватио је Миодраг Матић из Цера.

Славском бесједом вјерном народу се обратио прото Славенко а старјешина храма протојереј-ставрофор Драгиша Томић захваливши свештенству на узнесеним молитвама и кумовима и прилижницима светог храма за труд и залагање око светиње најзаслужнијим приложнивима и добротворима додјелио је Црквеноопштинске захвалнице.

Прослава храмовне славе настављена је уз трпезу љубави коју су припремили кумови Саво и Ђука за све присутне вјернике.

САБОР СРПСКИХ СВЕТИТЕЉА ХРАМОВНА СЛАВА ЧЕЛОПЕК ЦЕР