ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА - СЛАВА ХРАМА У МОДРИЧИ

Храм Успења Пресвете Богородице у Модричи молитвено и свечано јуче је прославио своју славу, Велику Госпојину.

У навечерје празника Успења Пресвете Богородице, служено је празнично вечерње богослужење са петохљебницом, а служили су свештеници из околних парохија: протојереј Никола Горановић, протонамјесник Ненад Јеремић, јереј Мирослав Драшко, и ђакон Александар Стевановић.

На сам празник, Литургију је служио протонамјесник Миливоје Тешановић уз саслужење протонамјесника Ненада Јеремића и Синише Лазића, те ђакона Александра Стевановића. Како то и доликује, велики број присутних вјерника се сјединио са Христом, примивши Тијело и Крв Његову.

По завршетку Литургије, обављен је опход око храма са иконама и црквеним барјацима, а затим су освећени славски дарови – хљеб, пшеница и вино, које је у славу и част Пресвете Богородице, а за здравље своје породице принио кум славе господин Драган Божић.

За кумове за сљедећу годину су се пријавили господин Зоран Танасић са својом супругом госпођом Бојаном.

У наставку у светосавском дому је уприличен славски ручак за све оне који су дошли да прославе славу Старог модричког храма.

Старјешина храма, протојереј Бранко Цвјетковић у својој бесједи за трпезом се захвалио свима онима који су својим прилозима и на сваки други начин помогли обнову унутрашњости храма који је ову славу дочекао у једном новом руху.

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА МОДРИЧА