БРЕЗОВО ПОЉЕ - ПРОСЛАВЉЕНА ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ

„И засија се лице његово као сунце, а хаљине Његове постадоше бијеле као свјетлост“ (Мт 17,2)

Брезовопољска Црква јуче је прославила своју славу,Преображење Господње.

У навечерје овог великог Господњег празника служено је празнично вечерње.

На сам дан празника Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Славко Максимовић уз саслужење протојереја-ставрофора Ђорђа Симеуновића, протојереја-ставрофора Миодрага Тошића, архијерејског намјесника брчанског; протојереја-ставрофора Вујадина Станишића и јереја Бранка Ерића.

Литургијском сабрању присуствовао је велики број вјерника, од којих су многи приступили Светом Причешћу.

У току свете Литургије освећено је грожђе које је подјељено свим вјерницима.

Извршен је трократни опход око Светог храма и преломљен славски колач са овогодишњом кумом Видосавом Ивановић из Доње Буковице.

Послије молитвеног дјела, за све присутне вјернике уприличено је послужење у сали светосавског дома .

Молимо се Господу да свијетлост Преображења Господњег и радост празника преобрази на добро све нас, те да се око наших богомоља окупљамо у радости духовној на многаја љета.

​Протонамјесник Александар Јефтић

ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ ХРАМОВНА СЛАВА БРЕЗОВО ПОЉЕ