Зворник: СЛАВСКА РАДОСТ КОД ХРАМА НА МЛАЂЕВЦУ

Филијални храм Преноса моштију Светог првомученика и архиђакона Стефана на Зворничком језеру прославио је своју Славу.

Светим литургијским сабрањем началствовао је Игуман манастира Папраћа, високопреподобни о.Нектарије (Тешић).  Њему су саслуживали: архијерејски намјесник зворнички, протојереј-ставрофор Видоје Лукић; протојереј-ставрофор Раде Тешић, парох друге парохије козлучке; протојереј Лука Петровић, парох вршански; јереј Пајо Тришић, парох цапардски; и ђакон Јован Ашћерић, ђакон Саборног храма у Зворнику.

Слави храма здружено су кумовали: г. Саво Ерић, г. Александар Васиљевић и г. Бранко Ерић са породицама.

У литургијској бесједи архимандрит Нектарије навео је примјер Светог архиђакона Стефана као примјер сигурног пута у живот вјечни - пута непоколебивог живљења по вјери Христовој. Такође је истакао, да исто искуство виђења славе Божије ми преживљавамо сваки пут кад се сабирамо на Литургију да у Тајни Тијела и Крви Христове предокусимо Живот Вјечни.

Након Литургије обављен је литијски ход око храма, у којем је отпјеван тропар Новомученицима зворничко-тузланским пред спомеником Светог новомученика дјечака Слободана доњо-каменичког, а потом и освећени славски дарови.

Након молитвеног славља услиједила је трпеза љубави, коју су трудом и жртвом припремили кумови Славе.

Кумство за сљедећу годину преузео је млади брат Стефан Јањић.

Славско сабрање код храма Светог Стефана послужило је као припрема и увод у предстојећи догађај великог освећења Саборног храма и дочека Његове Светости Патријарха српског Г. Порфирија 20. и 21. септембра ове године.

Нека Господ молитвеним заступништвом Светог Стефана сваком трудбенику код његовог храма подари радост и милост Своју! Слава Богу за све!

Управа филијалног храма Светог Стефана

Поздравне ријечи захвалности о. Јована