„Завичај прати и поштује њихова дјела“ ЧЛАНИЦЕ КОЛА СРПСКИХ СЕСТАРА ИЗ УГЉЕВИКА ПРОСЛАВИЛЕ КРСНУ СЛАВУ

Фото: Младен Василић
Чланице Кола српских сестара из Угљевика обиљежиле су данас крсну славу Свету Марију Магдалину чије име носе у Храму Свете Петке Параскеве, при којем дјелују од 2009. године.

Протојереј-ставрофор Мићо Пајкановић честитао је чланицама Кола српских сестара славу уз жељу да се још више умноже и да и даље раде за опште добро српског народа.

-Желим вам да и даље помажете свима онима којима је помоћ потребна и да сте и даље присутне у свим хуманитарним акцијама које наша удружења организују-рекао је у проповједи Пајкановић који је пензионисани свештеник.

Предсједница овог удружења Анђа Сријемац рекла је да већ пуних 14 година њихов рад се заснива на доброчинству, љубави, разумијевању, посјети онима који су болесни и немоћни.

-Свако наше мало је пуно онима који немају. Све што чинимо, чинимо као мироносице  у име вјере, наде и љубави. Ко покуца на наша врата буде примљен, топле руке га дочекају-нагласила је Сријемац.

Велику подршку у раду, истиче Сријемац, имају од начелника Угљевика као и од Рудника и термоелектране „Угљевик“  и других добротвора.

Кум славе од како постоји ово удружење је начелник Угљевика Василије Перић који је у честитки захвалио чланицама Кола српских сестара за све што чине на очувању вјере, традиције и обичаја, као и љубави коју исказују према роду, вјери и отаџбини.

-Чланице Кола српских сестара, у нашем граду и крају, сабрале су се прије 14 година на темељу Христове љубави, одакле, непрестано, дјелују пружајући помоћ онима којима је најнеопходнија. Завичај прати, поштује њихова дјела, подржавамо и помажемо њихов рад и то ћемо, здушно, чинити још више и још боље-рекао је Перић.

Посебну захвалност Перић је исказао епископу зворничко-тузлански Фотију, који подржава ове хуманитарке, као и Епархији зворничко-тузланској и Црвеној општини Угљевик који их како каже држе у свом крилу.

Текст и фото: Младен Василић

СВЕТА МАРИЈА МАГДАЛИНА БЛАГА МАРИЈА КРСНА СЛАВА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА УГЉЕВИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ