СВ. ИЛИЈА - СЛАВА СТАРОГ ХРАМА У ТЕСЛИЋУ

Црква светог пророка Илије у Теслићу јуче је прославила своју храмовну славу. Традиционално, у исто време се одржава и Илиндански сабор.

Светом Литургијом је началствовао јереј Тадија Никчевић, уз саслуживање свештеникâ Боривоја Шањића, Недељка Анђелића, Славише Шањића и ђакона Стефана Клисарића.

Након Свете Литургије обављен је опход око храма, те освећење кољива и ломљење славског колача који је ове године припремио кум Бранко Радешић са породицом. Кумство за следећу годину преузео је Ђорђо Кузмановић, а у наставку је у празничној атмосфери припремљена трпеза љубави.

Ове године, као и претходних година храм је славу дочекао у још љепшем руху. Очекивања су да ће до 2025.године, на стогодишњицу постојања храма, када је уједно планирано и велико освећење ове цркве бити комплетирани сви радови у и око саме цркве, а за ово дјело потребна су нам прије свега милост Божија и молитве Светог пророка Илије.

Вјероучитељ Љубиша Савић

СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА ХРАМОВНА СЛАВА ТЕСЛИЋ