ИКОНА БОГОРОДИЦЕ ТРОЈЕРУЧИЦЕ - ПРЕСЛАВА ХРАМА У ПЕЛАГИЋЕВУ

Дан када наша Црква прославља Икону Пресвете Богородице Тројеручице парохијани парохија горњожабарских прослављају као преславу свога храма.

Поводом празника Свету Литургију су служили Архијерејски намјесник брчански, протојерејставрофор Миодраг Тошић; Архимандрит Лука Бабић из Манастира Карно; Протојереји-ставрофори Алекса Сунарић и Драган Јездић; протонамјесник Мирослав Бабић и ђакон Жељко Секулић.

Храм је био мали да прими све поклонике и поштоваоце Мајке Божије и њене Иконе Тројеручице, што је један од доказа да вјера живи у Пелагићеву.

Кумство светом храму за ову годину је прихватила сестра Славојка Лазаревић, која је родом из Пелагићева сада настањена у Београду.

Након опхода око храма освећени су славски дарови те су вјерници примили на благослов уље из кандила Иконе Богородице Тројеручице.

Послије Литургије се прешло у салу Светосавског дома гдје је припремљен славски ручак.

Поред мноштва вјерника Пелагићева и околних мјеста, Светој Литургији је присуствовао Начелник општине Пелагићево Славко Тешић и Министар енергетике и рударства Републике Српске Петар Ђокић.

Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић

ИКОНА БОГОРОДИЦЕ ТРОЈЕРУЧИЦЕ ПРЕСЛАВА ПЕЛАГИЋЕВО МИНСТАР ПЕТАР ЂОКИЋ НАЧЕЛНИК СЛАВКО ТЕШИЋ