СВ. ПРОКОПИЈЕ СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕН У ДВОРОВСКОЈ ПАРОХИЈИ

Обиљежавање дана светог великомученика Прокопија и славска свечаност  у дворовској парохији започела је светом Литургијом, којом је началствовао протојереј-ставрофор Јово Бановић, уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ Милана Ивановића, Јове Јовића, Зорана Петровића, Љубомира Самарџића, протонамјесникâ Небојше Товирца и Младена Пантића.

Љепоти богослужења свој допринос дао је црквени хор „Свети краљ Владислав“ из Дворова, под вођством госпођице Наталије Ђурић.

По завршетку Литургије, окупљеним вјерницима, пригодно слово о светом великомученику Прокопију, одржао је началствујући прото Јово Бановић, уједно честитајући храмовну славу дворовске парохије.

Према обичају, услиједило је даривање црквених литија и светих икона, као и избор кума славе за нередну годину, а потом и свечана литија око светог храма.

Кум овогодишње славе био је господин Јово и госпођа Петра Перишић из Дворова, који су са свештенством и великим бројем вјерника преломили славски колач.

Кумови храмовне славе за идућу годину биће господин Миленко и госпођа Самира Цвјетковић из Дворова са својом породицом.

По завршетку свечаности у Светосавском дому уприличен је ручак за све госте. Током трпезе љубави, старјешина храма протојереј Ненад Ђурић, одржао је здравицу којом се захвалио свим приложницима, кумовима славе, члановима Црквеног одбора на челу са г. Миленком Цицом Зупуром, свештеницима и свим вјерницима.

Ове године на радост свих довршена је и стављена у употребу нова црквена продавница и палионица свијећа.

Гост славе био је и градоначелник Бијељине г. Љубиша Петровић са сарадницима.

СВЕТИ ПРОКОПИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА ДВОРОВИ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ