СЛАВА ХРАМА У ЧЕНГИЋУ

Прослављање славе храма Рођења светог Јована Крститеља у Ченгићу почело је уочи празника вечерњим богослужењем које је служио протојереј Раде Танацковић.

Послије вечерњег богослужења је одржан парастос код споменика Пере Станића,борца из Другог свјетског рата, поријеклом из овог села који се истакао у одбрани српске нејачи у току ратних година. Парастос је служио архијерејски намјесник угљевичко-јањски, протојереј Александар Тешић.

На дан празника Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Драган Пејчић уз саслужење протојереја-ставрофора Цвике Мојића и протојереја-ставрофора Славољуба Милошевића.

Након литургијског славља, обављен је трократни опход око храма и парастос палим српским борцима у Одбрамбено-отаџбинском рату као и ломљење славског колача. Кум овогодишњег сабрања био је градоначелник града Бијељина господин Љубиша Петровић.

У наставку, је приређена славска трпеза за све присутне вјернике.

РОЂЕЊЕ СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА ХРАМОВНА СЛАВА ЧЕНГИЋ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ