СЛАВА ХОРА СВЕТА АНАСТАСИЈА СРПСКА

Женски византијски хор „Света Анастасија Српска“ из Брчког, 04. јула тг., прославио је своју заштитницу и покровитељку, Свету Анастасију, мајку Светог Саве.

Обред освећења славског хљеба и жита, у Саборном брчанском храму Успења Пресвете Богородице, обавио је протојереј-ставрофор Александар Рељић диригент и духовник  хора са присутним чланицама.

Византијски хор „Света Анастасија Српска“ чува традицију древног српско-византијског напјева који се код православних Срба протеже још од времена Светог Саве до данас и који кроз молитвена и литургијска сабрања преноси на наш народ јединствену молитвену атмосферу светоотачке духовности.

Крсна слава овог хора била је још једна прилика за молитвено окупљање и јачање заједништва и духовности међу чланицама, које кроз активно литургијско и молитвено учешће изграђују и јачају свој лични однос са Богом и ближњима што је, поред самог појања, најважнији дио хорске заједнице.

Извор: ФБ Византијски хор

БРЧКО ЖЕНСКИ ВИЗАНТИЈСКИ ХОР КРСНА СЛАВА СВЕТА АНАСТАСИЈА СРПСКА ПОЈАЊЕ