БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА ДЕРВЕНТСКОГ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија одржано  је годишње сабрање, исповијест свештенства и радни састанак при Архијерејском намјесништву дервентском.

У сриједу 6. недјеље Часног поста, 5. априла 2023.године у Подновљу, у Преображењском храму служена је литургија Пређеосвећених дарова.

Литургијским сабрањем началствовао је Архјијерејски намјесник дервентски, протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић; уз саслужење протојереја-ставрофора Цвијетина Митровића, умировљеног пароха подновљанског; протојереја-ставрофора Милорада Бајбића и ђакона Драгана Милојевића.

Свету тајну исповијести обавио је архимандрит Симеон (Обреновић) игуман манастира Бишња.

Пригодном и поучном бесједом о значају Свете Четрдесетнице окупљеној братији и вјерном народу обратио се јереј Ненад Митрић, парох појежански.

По завршетку богослужења, услиједио је радни састанак, којим је предсједавао Архијерејски намјесник дервентски, протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић. Пренијевши благослов Његовог Преосвештенства утврђеним дневним редом разговарано је у братској љубави о најважнијим темама из парохијског и црквеног живота.

По завршетку сједнице, услиједила је трпеза љубави за све присутне свештенослужитеље коју је припремио домаћин овогодишњег сабрања, протонамјесник Велибор Млађеновић.

протонамјесник Велибор Млађеновић

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО ДЕРВЕНТСКО ПОДНОВЉЕ