Горњи Теслић: СЛАВА МОЛИТВИШТА СВЕТОГ ЈОВАНА БОГОСЛОВА

У недјељу 17. по Духовима, на дан  љубљеног ученика светог Јована Богослова, мјештани села Јасенова, Брезна, Љељуг и Горњи Теслић сабрали су се на молитвишту како би прославили своју крсну славу и заблагодарили Богу за сва добра која им је даровао. Светосавски дом започет прије двије  године по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко – тузланског г. Фотија се успјешно довршава, а вјерници заједно за парохијским свештеником протојерејем-ставрофором Миладином Вуковићем, се старају да ова светиња у труду љубави добије плодове вјере.

Након служења Свете Литургије, учињен је крсни ход до споменика пострадалим борцима у Одбрамбено-отаџбинском рату 1992-1995. године, чији живот је као драгоцјени бисер положен за ближњега.

Заједно са кумом Тодором Петковићем и његовом породицом освјештани су славски дарови, помолили смо се за благослов и напредак дјеце у новој школској години, а након тога радост је настављена уз славску трпезу.

Свечаност овога светога дана увеличана је појањем чланова хора при храму Пресвете Тројице у Теслићу под вођством професорке Љубице Тимановић.

Ово молитвиште и сабрање су светосавско наслијеђе, дјело које је Свети Сава у Христу започео и оставио нама као гарант вјечнога живота и истинских вриједности. Молимо се Господу, да нас заједно са Светим Јованом Богословом окупља и сабира у љубави, дајући нам плодове Духа Светога како би сви били једно у Једноме.

ђакон Александар Митровић

СВЕТИ ЈОВАН БОГОСЛОВ ПОЉСКА МОЛИТВА ТЕСЛИЋ ГОРЊИ ТЕСЛИЋ ТЕСЛИЋ ЈАСЕНОВА