У КОПРИВНИ ПРОСЛАВЉЕН ЦРКВЕНО-НАРОДНИ ЗБОР

У недељу пред Крстовдан, 25.9. 2022. године Господње, када наша света Црква прославља оданије Рођења Пресвете Богородице, у подножију Требавске планине у селу Копривна код Модриче, одржан је црквено - народни Звоњски збор.

Овај дан се обиљежава као спомен када је давне 1966. године постављено звоно на нови звоник нашег Старог храма Вазнесења Господњег из 1874.године.

Ове године је на тај дан освећено ново звоно које ће красити Стари храм у Копривни, који ће за двије године обиљежити јубилеј 150 година од завршетка градње. Звоно су даровали Горан и Зорка Томић из Копривне.

За активно учешће у животу наше парохије захвалницу Црквене општине и пригодне дарове добила је Живанка Мићић из Копривне.

Након литије и резања славског колача, захваљујући куму Срети Пурановићу са породицом настављено је са прославом у просторијама парохијске сале која је у изградњи.

Слава Господу на свему.

Ђакон Милорад Пантић