СЛАВА УСПЕНСКОГ ХРАМА У МОДРИЧИ

Свечано је било у Модричи у данима кад се прослављала наша заступница и молитвеница пред Господом, Света Богородица.

Уочи празника Успења Пресвете Богородице, служено је празнично вечерње са петохљебницом, на ком се заједно са народом окупило свештенства модричких и околних парохија.

На дан празника литургијским сабрањем началствовао је протонамјесник Синиша Лазић, уз саслужење, протојереја Бранка Цвјетковића и Стаменка Станковића, те ђакона Александра Стевановића, док је велики број вјерника приступио светом Причешћу.

У току бесједе, старјешина храма, протојереј Бранко Цвјетковић, захвалио се свима који активно учествују у генералној обнови храма, који поприма из дана у дан нови изглед. Непосредно пред храмовну славу почела је монтажа новог иконостаса.

Свесрдна помоћ око прославе славе нашег храма, дошла је од кумâ овогодишње славе, Милене Врањеш и Дијане Драгановић.

Изабран је и кум славе за наредну године, господин Драган Божић.

Обред ломљења славског колача обавио је протојереј-ставрофор Војко Стевановић, парох скугрићки.

Молитвено слављу је присуствовао и начелник општине Модрича, г. Јовица Радуловић.

У наставку уз славски ручак и музику, славље се пренијело у светосавску салу.

Слава Господу ради свега!

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА МОДРИЧА НАЧЕЛНИК ЈОВИЦА РАДУЛОВИЋ