Слава Петропавловског храма у Добоју

По свој земљи изиђе глас њихов, и до крајева васељене ријечи њихове.
(Пс. 18,5)

Фото Епархија зворничко-тузланска
Празник првоврховних апостола Петра и Павла молитвено, торженствено и свечарски прослављен је  у Добоју. У навечерје празника који је уједно и крсна слава овог светог храма служено је вечерње богослужење са петохљебницом којим је началствовао протојереј Дајан Трифуновић уз саслужење ђакона Владе Мојевића.

На Петровдан, када света Црква прославља ова два свјетила Господња, Свете првоврховне апостоле Петра и Павла, 12. јула 2022. године, у истоименом храму служена је Света Литургија. Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Јован Михајловић уз саслужење протојереја Дајана Трифуновића, протојереја Недељка Горановића, умировљеног свештeника протојереја-ставрофора Радована Грујића и ђакона Владе Мојевића.

Свечаности празника доприњео је и велики
број вјерног народа који је на овај дан био сабран Духом Светим  у овом Петропавловском  храму. Присутнима празничном бесједом обратио се отац Јован говорећи о овој двојици апостола који су оставили све и обогатили се Христом поставши ловци људских душа како би све привели у Царство Божије.

Након што се
вјерни народ сјединио са Господом Христом кроз Свету Тајну Евхаристије , услиједио је трократни опход око храма са Часним крстом, иконама и црквеним барјацима.

По
завршеном опходу освештано је славско жито и славски колач који је припремио кум овогодишњег славља господин Владимир Марковић из Добоја са својом породицом, а кумство за следећу годину преузео је господин Никола Николић.

Старјешина храма
протојереј-ставрофор Мирко Николић у име братсва овог светог храма заблагодарио је кумовима који су ове године кумовали овом светом храму и припремили славску трпезу љубави.

ђакон Владо Мојевић

ХРАМОВНА СЛАВА ДОБОЈ ПЕТРОВДАН