Теслић: Радост Васкрсења Христовог

Исус јој рече: Ја сам васкрсење и живот:
који вјерује у мене ако и умре, живјеће (Јн. 11,25).

Празник Васкрса – Пасхе – Преласка из смрти у Живот и ове године је свечано дочекан и прослављен у парохијама теслићким – у храму Пресвете Тројице. Предукус Васкрса и наш заједнички литургијски доживљај овога Празника у Великом Посту и ове године се огледао у подвигу љубави.  Путујући кроз „радосну тугу“ Великога Поста и одбацујући старога човјека као припрему за испуњење Васкрса као истинскога Откровења Нове Твари, вјерници су се заједно са свештеним братством храма Пресвете Тројице припремали за „свети и наречени дан“.
Идући за Христом са апостолима ка страдању–најпре дошавши из Витаније у Јерусалим и видјевши мртвога Лазара поново живога, видјевши предукус побједе Живота над смрћу, сви заједно носећи Христов крст до Голготе и положивши га у нови гроб чекајући да разори Ад и васкрсне, постали смо саучесници Новога Живота у Васкрсломе Христу.
На сам дан празника Васкрсења Христовог свештено братство храма Пресвете Тројице је  заједно са вјерницима подјелило и умножило радост празника. Порука која се вијековима већ свједочи и са којом се живи, и ове године је кроз посланицу Патријарха Српскога и кроз бесједу Архијерејског намјесника теслићког послана свим вјерницима : Ако Христос није устао, узалуд вера наша (1. Кор. 15, 17).
У овој радости и у нади на Васкрсење сви заједно се веселимо ријечима св. Јована Златоустога: „Васкрсе Христос, и ад се стропошта! Васкрсе Христос, и падоше демони. Васкрсе Христос, и радују се анђели! Васкрсе Христос, и живот живује! Васкрсе Христос, и ниједног мртвог у гробу!“

Христос Васкрсе - Ваистину Васкрсе!

Предсједник СОЗ-а
Александар Митровић