У ДОБОЈУ ОДРЖАН 12. САБОР КОЛА СРПСКИХ СЕСТАРА

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија у 11. недељу по Духовима када наша Црква врши спомен на Светог свештеномученика Иринеја и Светог мученика Лупа, у храму Петра и Павла у Добоју служена је Света Литургија којом је почео XII сабор Кола српских сестара.

Сабор је одржан, како и приличи једном оваквом удружењу, молитвено, литургијски и свечарски.

Евхаристијским сабрањем началствовао је архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић уз саслужење протојереја-ставрофора Милана Топића и ђакона Владе Мојевића.

Благодаћу Духа Светога под сводовима Петропавловског храма сабрале су се чланице 26 Колâ српских сестара из свих крајева Републике Српске, Федерације БиХ и Брчко Дистрикта.

Овогодишњи домаћин сабрања биле су чланице Кола српских сестара из Добоја на челу са предсједницом госпођом Љиљаном Мишић и духовником протојерејем-ставрофором Мирком Николићем.

Након литургије, служен је парастос код Спомен-костурнице добојских логораша страдалих током Првог свјетског рата те је отац Мирко одржао кратко предавање о страдању Срба у Добоју за вријеме аустроуграске окупације.

Чланице колâ обишле су и добојску тврђаву ,,Градину“ гдје су могли чути пар историјских чињеница о нашем граду и самој тврђави.

Свечани ручак уз богат културно умјенички програм уприличен је у хотелу ,,Парк“ у Добоју.

Све присутне, у име Епископа Фотија и своје лично име, поздравио је домаћин овогодишњег саборовања који је духовник Кола српских сестара у Добоју протојереј-ставрофор Мирко Николић пожеливши свима добродошлицу у наш град и призивајући благослов Божији на све чланице Кола који су се сабрале и који вриједно раде при својим парохијским храмовима и несебично помажу онима којима је неопходна помоћ.

Овом приликом одржан је и радни састанак предсједника и духовника сабраних удружења. Овај сабор је редовна протоколарна пракса Кола српских сестара гдје представнице удружења на свечаној сједници разговарају о раду удружења. Између осталог,  траже се заједничка рјешења за хуманитарно дјеловање у нашем народу.

ђакон Владо Мојевић

КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА КРСНА СЛАВА ДОБОЈ