ПРОСЛАВЉЕН ПЕТРОВДАН У УГЉЕВИЧКОМ ХРАМУ

Уочи Петровдана у угљевичком храму Свете Петке Параскеве служено је Вечерње богослужење и традиционално су паљене петровданске лиле.

У порти храма одржан је културно уметнички програм у изведби  КУД-а “Рудар” из Угљевика.

Црквена општина Угљевик, Светосавска омладинска заједница и Центар за културу “Филип Вишњић” Угљевик и Скупштина општина Угљевик и ове године су додијелили малишанима 11 награда за најљепше лиле.

Свету литургију на дан када се прослављају Свети апостоли Петар и Павле служио је протојереј-ставрофор Милан Топић, старјешина храма.

Топић је честитао је свим вјерницима празник Светих апостола Петра и Павла и указао на њихов значај, и њихов рад на ширењу вјере Христове.

“Да нам Угљевик буде још бољи, љепши и поноснији”, поручио је у проповједи Топић.

Светој литургији присуствовали су поред бројних вјерника, руководство и чланови Српске демократске странке Угљевик који су у храму, ломљењем славског колача, обиљежили крсну славу ове странке и 31 годину њеног постојања и рада.

Текст и фото: Младен Василић

СВЕТИ АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ ПЕТРОВДАН ЛИЛАЊЕ УГЉЕВИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ