МОЛИТВЕНА ПРОСЛАВА СПАСОВДАНА У БАЊИ ВРУЋИЦИ

Фото: Далибор Ковачевић
Молитвена прослава Спасовдана, храмовне славе у Бањи Врућици, је започела парастосом борцима Одбрамбено-отаџбинског рата у навечерје самога празника. Парастос код спомен обиљежја су служили јереј Жељан Савић, парох врућички и јереј Павле Алексић, парох младиковински.

Након парастоса молитвена прослава је настављена вечерњим богослужењем којим је началствовао протојереј-ставрофор Вукан Субић уз саслужење јереја Жељана Савића, јереја Павла Алексића и јереја Тадије Никчевића.

На сам празник Вазнесења Господњег, Свету литургију, у храму посвећеном овом великом празнику у Бањи Врућици, служили су протојереј-ставрофор Миладин Вуковић, намјесник теслићки; протојереј-ставрофор Миро Ђукарић, надлежни свештеник, те ђакони Александар Митровић и Небојша Недић. Молитвено славље је увеличао и велики број причасника.

Након Литургије обављен је трократни опход око храма и пререзан славски колач и освећено славско жито које је припремила кума славља. По завршеном богослужбеном дјелу славља уприличена је трпеза љубави за свештенство и вјерни народ.

Протојереј-ставрофор  Миро Ђукарић

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА БАЊА ВРУЋИЦА