УГЉЕВИК: ДА НОВА ГОДИНА БУДЕ БЛАГОСЛОВЕНА И ДА СЕ СМИРИ ПАНДЕМИЈА

У угљевичком Храму Свете Петке Параскеве служена је литургија у поводом празникâ Обрезања Господњег и Светог Василија Великог.

Литургију је служио протојереј-ставрофор Милан Топић, који је читао молебан и благодарење, пожелио је срећну православну Нову годину свим вјерницима.

"Благодарили смо Господу милостивом за све што нам је Господ дао у протеклој години, за сва добра, а и оно што смо имали искушења благодарили смо Господу, што нам је помогао да можемо да прођемо та искушења, да хришћански поднесемо и да се као побједници јавимо.

Молимо се Господу да благослови наступајућу Нову годину, да буде благословена, да се смири пандемија", рекао је Топић у бесједи.

Литургији је присуствовао и начелник Угљевика Василије Перић, који је свим грађанима који празнују по јулијанском календару честитао православну Нову годину и пожелио им здравље, срећу и успјех на личном и породичном плану.

Перић је изразио наду да ће општина Угљевик бити још успјешнија у наредном периоду.

"Увјерен сам да ћемо у години која је пред нама заједничким радом и залагањем стварати боље услове за живот на подручју наше општине", навео је Перић.

ОБРЕЗАЊЕ ГОСПОДЊЕ УГЉЕВИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ