ПОЧЕТАК СЛУЖЕЊА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА У ЧЕЛОПЕКУ И КОЗЛУКУ

На празник Светог Спиридона Тримитунског Чудотворца 25. децембра у вечерњим часовима, у храму Свете великомученице Марине (Огњена Марија) у Челопеку, служена је Света тајна Јелеосвећења.

У присуству вјеног народа Свету тајну служили су надлежни парох, протојереј Драган Негић; пароси козлучки, протојереј Јован Максимовић и протонамјесник Дражен Стевановић; парох цапардски, јереј Пајо Тришић и ђакон при храму Светих апостола Петра и Павла у  Козлуку Данијел Билић.

Ово је прво сабрање и служење, Свете тајне јелеосвећења, челопечких и козлучких свештеника које ће уз заједнички благослов убудуће бити служено у сва четири велика поста. О Божићном и Петровском посту у Челопеку а Часном (Васкршњем) и Госпојинском у Козлуку.

ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊЕ ЧЕЛОПЕК КОЗЛУК СВЕТА ТАЈНА