ГАРЕВАЦ: МОЛИТВЕНИ ИСПРАЋАЈ ОЦА НЕДЕЉКА ГОРАНОВИЋА НА НОВУ ПАРОХИЈУ

У недјељу 30/17. августа 2020. године у храму Свете Петке Параскеве браћа, близанци, протојереји Недељко и Никола Горановић последњи пут, као супароси гаревачки, служили су свету Литургију.

Храм је био испуњен до посљедњег мјеста јер су парохијани гаревачки дошли да се молитвено опросте од оца Недељка који са 1. септембром прелази на 7. парохију добојску.

Био је ово дирљив моменат, како за оца Недељка, тако и за све присутне, јер после 10 година служења на Другој парохији гаревачкој сада је дошло вријеме да се они опросте од свога свештеника, али и да се он опрости како од парохијана тако да се по први пут растане од свога брата са којим је провео 34 године живота.

На крају свете Литургије отац Недељко се обратио вјерном народу са дивном бесједом говорећи да је потребно да попут Светог апостола Павла добар рат ратујемо, трку да завршимо и вјеру да одржимо... (2. Тим. 4,7). Да будемо у јединству са својом светом Црквом, кроз доласке на молитву, кроз свете Тајне, кроз свето Причешће, да будемо са Господом кроз свето Јеванђеље, да се успињемо ка Господу, а то можемо ако будемо ишли путем Светих Отаца, путем нашег Светога Саве, путем наше Свете Петке и Светог Владике Николаја. На крају своје бесједе уз дрхтаје грла и јецање гласа отац Недељко рече да су чудесни путеви Господњи па тако да дође вријеме да и он оде са ове парохије, али да ће доћи добар свештеник после њега.

После примљене нафоре отишло се у Светосавски дом гдје су парохијани гаревачки припремили ручак и послужење за све присутне вјернике.

У току ручка отац Никола се захвалио свим парохијанима који су одлучили да на овако лијеп начин испрате његовог брата, а њиховог свештеника оца Недељка уз лијепо и богато послужење, гдје видјећи тугу и сузе у очима вјерника рекао да парохијани после десет година жале што их напушта њихов свештеник, али да је њему још теже јер је са њим провео 34 године живота. На крају отац Никола се захвалио што су вјерници изабрали и купили један лијеп поклон а који ће отац Недељко као свештеник често користити.

Послије бесједе богослов Драган и његова сестра Драгана Пебић у име свих парохијана уручили су оцу Недељку свештеничку торбу са посветом гдје пише: Оцу Недељку на молитвено сјећање од парохијана гаревачких, али и његовој породици скромне поклоне.

У току ручка парохијанин Марко Шишљагић, такмичар звијезда гранда, отпјевао је неколико пјесама.

Нека је са срећом оцу Недељку на новој дужности и новој парохији, а да му Господ да снаге да повјерену паству води путем спасења и вјечног живота у нади да ће и отац Ненад Јеремић који дође после њега наставити тамо гдје је отац Недељко стао.

Слава Богу за све!!!

Протојереј Никола Горановић