Тузла: Савиндан

Празник Свето Саве, првог Архиепископа српског свечано је прослављен у Катедралном храму Успења Пресвете Богородице у Тузли. Служена је света Литургија, а малобројни ђаци приступили су светом причешћу. Благословено је славско жито и пререзан славски колач са кумом данашње славе Сањом Хајдуков. За следећу годину за кумовање јавио се Перо Мићановић из Тузле. Ђаци су припремили и рецитовали стихове у част и спомен светог оца Саве. За њихов труд и исказану љубав награђени су светосавским пакетићима. Светосавске пакетиће поклонили су као и претходни година организација World Vision из Тузле на чему смо им захвални. Свечаност је завршена светосавском химном коју су пјевали ђаци и сви вјерници у храму.
Ускликнимо с љубављу светитељу Сави!
Старјешина Катедралног храма
Протојереј-ставрофор Милан Топић