ОДРЖАНО ПРЕДАВАЊЕ О ПРЕВЕНЦИЈИ НАРКОМАНИЈЕ

Дана 24.октобра 2019.године у Центру за културу ''Филип Вишњић'' у Угљевику одржано је предавање на тему: Превенција наркоманије.

Предавање су одржали духовник терапијске заједнице ''Земља живих'', која дјелује при манастиру Светих арханђела Михајла и Гаврила у Ковиљу у Епархији бачкој, протојереј Бранко Ћурчин, координатор заједнице Андреј Јовановић и штићеници Ђорђе и Милош.

Организатори трибине су Светосавска омладинска заједница и Центар за културу у Угљевику.

Заједница ''Земља живих'' представља својеврсну хришћанску породицу, која је настала са идејом да буде свјетло у тами,нада онима који су је изгубили, рука спаса и пријатељства , да помогне онима којима је помоћ потребна да се извуку из канџи дрога , да НЕ дозволе да дрога има посљедњу ријеч. Уз молитву, рад, дисциплину и одрицање могуће је пронаћи свој унутрашњи мир, а то је у суштини и циљ заједнице.

Штићеници заједнице испричали су своје потресне приче како су уништили себи и својим ближњим  живот а затим како су се поново ''родили'' уз помоћ духовника и васпитача  у заједници.

Предавање је намјењено ученицима основних и средњих школа, који су се одазвали у великом броју.

Координатор Светосавске омладинске заједнице Угљевик
Протојереј-ставрофор Милан Топић