БРОД: СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА ПОВОДОМ 800 Г. САМОСТАЛНОСТИ СПЦ

У оквиру ''Октобарских свечаности слободе 2019.'' а поводом храмовне славе и славе Општине Брод , Покрова Пресвете Богородице, као и прослве великог јубилеја - 800 година самосталности Српске Православне Цркве, 10. октобра 2019. године, у СШЦ ,''Никола Тесла'' у Броду, благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко - тузланског господина Фотија, одржана је свечана Покровска академија у организацији Светосавске омладинске заједнице Брод и Црквене општине Брод.

На почетку је све присутне поздравио старјешина храма у Броду, протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић, пожеливши свима срећну предстојећу храмовну и градску славу.

Прочитана је и Саборска посланица Српске Православне Цркве поводом 800 година самосталности.

У  културно умјетничком програму наступили су: женска пјевачка група КУД ''Ђидо'' ''Берегиње'' из Бечеја, петочлана пјевачка група сестара Савић из Бање Врућице, глумац Милан Димић из Источног Сарајева, КУД ''Душко Трифуновић'' из Брода, КУД ''Лијешће'' из Лијешћа, вокални солиста Стево Савић из Брода уз инструменталну пратњу ФА ''Ђидо" из Богатића и  ученици ЈУ ОШ ''Свети Сава Брод".

ђакон Горан Марјановић