ЈАСЕНОВАЦ: ВЈЕРНИЦИ ИЗ БИЈЕЉИНЕ ПРИСУСТВОВАЛИ ДАНИМА НОВОМУЧЕНИКА ЈАСЕНОВАЧКИХ

На дан када се обиљежава Дан страдања Срба у логору Јасеновац у Хрватској, 07. септембра ове године, група од 50 вјерника из Бијељине, предвођени бијељинским паросима протонамјесником Радишом Јокићем и јерејeм Александром Мирковићем присуствовала је централној прослави Светих новомученика Јасеновачких у Јасеновцу.

Поред учествовања у светој Литургији присуствовали смо и резању славског колача који је пререзан на хумци поред Каменог цвијета која је једна од највећих хумки у Јасеновцу.

Послије завршеног Литургијског славља прешли смо у Градину и поклонили се гробницама светих мученика.

Циљ путовања био је да што већи број људи буде упознат са страдањем Срба на овим просторима као и одавање поште жртавама које не смијемо заборавити, поготово што се ради о нашим светим.

Из тих разлога ово је наше треће поклоничко путовање, а вјерујемо да ће у нашој парохији постати традиција коју ћемо уз Божији благослов наставити и наредних година.

С тога се трудимо да уз помоћ добрих људи, Мисијског фонда наше Епархије и црквених општина бесплатно водимо и нове чланове који нису раније били на овим светим мјестима.

Повезана вијест: ДАНИ СВЕТИХ НОВОМУЧЕНИКА ЈАСЕНОВАЧКИХ (НАЈАВА)