ПРЕСЛАВА ХРАМА У ВЕЛИКОЈ СОЧАНИЦИ

Вјерни народ сочаничке парохије окупљен поводом своје храмовне преславе светих првоврховних апостола Петра и Павла, 12. јула 2019. године, свечано је прославио дан спомена светих апостола, и преславу свог храма.

Свету Литургију у сочаничком храму Вазнесења Господњег служио је протојереј-ставрофор Јово Марковић, свештеник из Појезне.

Литургији је присуствовао велики број вјерника, од којих су се многи кроз свете Тајне Исповијести и Причешћа сјединили са Тијелом и Крвљу Господа Исуса Христа, те су тако заблагодарили на свему.

Прота Јово је у својој пригодној бесједи говорио о значају свете Литургије у животу сваког хришћанина, о труду Светих апостола Петра и Павла на ширењу благе вијести Христове, те њиховим животним подвизима.

После Литије око светог храма, обављено је освећење кољива и славског колача.

Такође, служен је  парастос, прислужене свијеће и положено цвијеће испред спомен обиљежја страдалима у Одбранбено- отаџбинском рату 1992- 1995. године, који се налази у непосредној близини храма.

Сабрање је завршено трпезом љубави у порти храма, коју су припремили кумови овогодишњег славља Лазар и Јелена Китоњић.

Kумство за наредну годину преузео је Милорад Новаковић.

протојереј-ставрофор Славољуб И. Тривић