ПРОСЛАВЉЕНА ХРАМОВНА СЛАВА У ДОЊОЈ БУКОВИЦИ

На дан Светог Василија Острошког прослављена је храмовна слава у Доњој Буковици.

Прослава храмовне славе почела је светом Литургијом којом је началствовао високопречасни протојереј-ставрофор Небојша Драшкић уз саслужење високопречасног протојереја-ставрофора Ђорђа Симеуновића и пречасног протођакона Жељка Секулића.

Послије Литургије одслужен је молебан који се служи у вријеме великих временских непогода, гдје смо се сви заједно помолили Светом Василију Острошком Чудотворцу да његовим посредничким молитвама Господ Бог наш, по милости својој, сачува све нас од онога што смо својим поступањем заслужили и подари нам благо и погодно вријеме.

У наставку је извршен избор кума и трократни опход око светог храма, послије чега је преломљен славски колач са овогодишњом кумом Зором Дакић из Доње Буковице.

Послије овог молитвеног дјела,сви присутни су пошли за трпезу љубави, гдје је уз народно весеље настављено ово лијепо саборовање.

Будући да је храм у Доњој Буковици прославио тек десет година постојања, сваке године умножава се број људи присутних на храмовној слави на овај велики дан и због тога узносимо благодарствене молитве Господу и Светом Василију, да би смо у годинама које су пред нама у још већем броју притекли нашој светињи и окупили се око наше Цркве.

Парох брезовопољски
јереј Александар Јефтић