АРХИМАНДРИТ СТЕФАН: ПОКАЈАЊЕ-РАДОСТ ВАСКРСЕЊА

У организацији Светосавске омладинске заједнице и Црквене општине Горње Забрђе, а благословом Епископа зворничко- тузланског Г. Фотија, у храму Светог пророка Илије у Горњем Забрђу, одржана је духовна трибина на којој је говорио архимандрит Стефан Вучковић, игуман манастир Велика Ремета.

Дана, 21. априла 2019. године, када Православна црква прославља Улазак Господа нашега нашега Исуса Христа у Јерусалим-Цвијети, у организацији Светосавске омладинске заједнице и Црквене општине Горње Забрђе, а благословом Епископа зворничко- тузланског Г. Фотија, у храму Светог пророка Илије у Горњем Забрђу, одржана је духовна трибина на којој је говорио архимандрит Стефан Вучковић, игуман манастир Велика Ремета.

Отац Стефан је пред бројном публиком одржао предавање на тему Покајање-радост васкрсења, истичући бројне примјере светих, који су покајањем засијали свијету свједочећи да је у Христу истински извор радости живота.

Након предавања услиједила је дискусија, у којој је посебно упечатљива остала ријеч предавача да покајање подразумијева храброст, посебно изражену у спремности да пред свештенком у тајни Исповијести искажемо све своје гријехе, што је  о. Стефан поткријепио предивним примјерима из хришћанске и српске историје.

Предавање је оставило велики утисак на окупљени вјерни народ, те се надамо да ће помоћи свима да живимо радошћу, коју су имали светитељи, које је о. Стефан истицао, а до које су дошли благодаћу Божјом датом кроз живот у покајању.

ДУХОВНЕ ПОУКЕ ИГУМАН СТЕФАН ВУЧКОВИЋ МАНАСТИР ВЕЛИКА РЕМЕТА ГОРЊЕ ЗАБРЂЕ