БАТКОВИЋ: ПРОСЛАВА СВЕТИТЕЉА САВЕ

И ове године празник Светог Саве, првог архиепископа српског, прослављен је у Батковићу и Остојићеву. Овај празник, када се сjећамо и молимо нашем учитељу и просветитељу, посебно је радостан за сву нашу дjецу која похађају православну вjеронауку. Светој Литургији је присуствовао велики број парохијана нарочито дјеце.

По завршетку Литургије освештани су славски колач и жито, а потом су дјеца извела културно-умјетнички програм у истоименој школи у Батковићу. На најсвечанији начин прослављен је Свети Сава као храмовна слава, школска слава и слава сваког Србина светосавца.

Велики број присутног народа оправдао је наша настојања и труд дјеце која су спремила светосавску приредбу. Овом приликом ЦО Батковић је припремила око 200 пакетића за сву присутну дјецу.

У поподневним часовима у Остојићеву у ОШ ,,Петар Кочић“ послије освештања колача и славског жита одржана је пригодна светосавска приредба, након које су подијељени пакетићи за најмлађе парохијане.