ЕПИСКОП ФОТИЈЕ РАЗГОВАРАО СА ГРАДОНАЧЕЛНИКОМ БИЈЕЉИНЕ О ПРЕДСТОЈЕЋИМ ПРАЗНИЦИМА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Дана 04. јануара 2024. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини др Љубишу Петровића, градоначелника Бијељине.

Преосвећени владика Фотије и градоначелник Петровић разговарали су данас о неколико активности које ће у наредном периоду бити заједнички реализоване, прије свега о обиљежавању предстојећих празника са посебним нагласком на празнику Рођења Христовог.

На Бадњи дан 6. јануара  Света архијерејска литургија биће служена у Храму светог Пантелејмона у Бијељини, а послијеподне, након свечаног вечерњег богослужења у Храму светог Георгија које почиње у 17ч. У наставку ће градским улицама проћи Литија која ће завршити на платоу испред Градске управе гдје ће Његово Преосвештенство Епископ Фотије обавити освећење бадњака .

На дан Рођења Христовог – Божић Преосвећени владика Фотије ће служити Свету архијерејску литургију у Саборној цркви у Бијељини са почетком у 05 часова.

Састанку су присуствовали и сарадници градоначелника, господа: Богдан Тадић начелник Одјељења за стамбено-комуналне послове и г. Радиша Петровић савјетник градоначелника Бијељине.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ГРАДОНАЧЕЛНИК БИЈЕЉИНА ЉУБИША ПЕТРОВИЋ