УСНУЛА У ГОСПОДУ ИГУМАНИЈА МАНАСТИРА ТАВНА, МАРТА

Синоћ је, у Болници ''Свети Врачеви'' у Бијељини, уснула у Господу схимонахиња Марта, игуманија манастира Тавна. Заупокојена Литургија ће бити служена у понедјељак, 01. јануара, са почетком у 9 часова у манастиру, а у наставку ће бити служено опијело у 12 часова.

Схиигуманија Марта (световно Мирјана) Манојловић рођена је 16. новембра 1943. године у Брезовом Пољу код Брчког.

Мирјана је у манастир Пресвете Тројице у Тавни дошла 1964. године, код тадашње игуманије манастира мати Јустине (Керкезовић), где бива искушеница пет година. Замонашена је 20. априла 1969. године у Тавни од епископа зворничко-тузланскога господина Лонгина (Томића), где добива монашко име Марта.

На предлог сестринства Манастира Тавне након игуманије мати Недеље Николић, постављена је 2001. године за пету игуманију ове обитељи.

Вјечни помен игуманији Марти!

​Вијест у изради...

УПОКОЈИО УСНУО САХРАНА ОПИЈЕЛО МАНАСТИР ТАВНА ИГУМАНИЈА МАРТА