ЕПАРХИЈА ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКА НАСТАВЉА ДА ПОМАЖЕ СРБЕ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија у јануару 2023. покренута је добротворна акција под називом "ХЉЕБ ЗА КОСОВО И МЕТОХИЈУ".

У сарадњи са свештенством и вјерним народом и даље траје прикупљање: новца, брашна, уља, шећера и других дуготрајних производа.

До сада је народној кухињи "Мајка девет Југовића" послано 72 тоне брашна. Последњи контингент је јуче стигао на Косово и Метохију. Хуманитарна организација „Мајка девет Југовића“ води шест народних кухиња широм Космета у којима се храни преко две хиљаде људи.

У разговору са попадијом Светланом Стевић, управницом Народне кухиње добили смо информацију да им је потребно теретно возило за транспорт оброка до удаљених енклава. Преосвећени владика Фотије је благословио да се крене у прикупљање средстава за куповину намјенског возила.

За све информације обратите се свом надлежном свештенику при цркви.

КАДА УЧИНИСТЕ ЈЕДНОМ ОД НАЈМАЊЕ БРАЋЕ МЕНИ УЧИНИСТЕ

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА КОСОВО И МЕТОХИЈА ЕПАРХИЈА РАШКО ПРИЗРЕНСКА